Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації
Анонси
  ЧОДА
  ЧОР
  ЧМР
  ns-hotel.com.ua

  Назад

  Уряд України проводить капітальний ремонт доріг

  Уряд цього року фінансує ремонт більш ніж 3500 кілометрів українських автошляхів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що якісний ремонт українських доріг є одним з пріоритетів Уряду. Починаючи з 2016 року, фінансування дорожньої галузі щорічно збільшується. В бюджеті на 2019 рік на ці цілі передбачено більше 55 мільярдів гривень.

  Із 170 тисяч кілометрів українських шляхів станом на 2016 рік понад 90% були визнані такими, що не відповідають нормам. Причина — хронічне недофінансування ремонтно-будівельних робіт та утримання доріг, корупція та низька якість виконання робіт. Упродовж 10 років будівництво, капітальний ремонт та реконструкція в країні майже не проводилися, а робота Укравтодору була заблокована.

  Скільки доріг ремонтується в Україні

  З квітня по червень 2016-го Урядом були розблоковані рахунки Укравтодору, проведені ключові тендери. У тому ж році Уряд профінансував відновлення 900 кілометрів доріг, у 2017-му — вже понад 2100 кілометрів. Це найбільша кількість доріг, що відремонтована за рік (з 2005 року).

   

  У результаті цього року буде якісно відремонтовано близько 3,5 тисячі кілометрів автошляхів, з них 1100 — державного значення.

  Скільки коштів Уряд виділяє на дороги

  Створений Дорожній фонд, починаючи з 2018 року, забезпечує гарантоване фінансування українських доріг. Цього року на ремонти і будівництво автошляхів спрямовано близько 46 мільярдів гривень, з них 11,5 мільярда передається в регіони на ремонт місцевих доріг. У проекті бюджету на 2019 рік Урядом передбачено виділення 55 мільярдів гривень на дорожню галузь, з них 17,6 мільярда — на місцеві дороги. Ще 2,5 мільярда гривень піде на безпеку дорожнього руху.

  Як ремонтуються державні дороги

  Завдання, яке ставить Уряд, — за 5 років з’єднати якісними дорогами всі обласні центри. Дороги мають будуватися за новими стандартами. Тепер якість ремонтів державних доріг суворо контролюється, а тендери проводяться винятково в системі ProZorro. Також Укравтодор зробив жорсткішими вимоги до підрядників: за всіма контрактами на середній ремонт — гарантія не менше 5 років, на капітальний — не менше 10 років. Окрім держави, ремонти доріг контролюють також незалежні експерти і громадські організації.

  — Держаудитслужба постійно перевіряє фінансову звітність, плюс існує система лабораторних досліджень. Бригади роблять проби і визначають, чи відповідає технологія нормам. Жодної гривні ми не платимо за погано зроблені дороги. Цього року зроблено близько 3 тисяч таких досліджень. Ще 300-400 різних перевірочних заходів, які дозволяють добиватися якості, — заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

  За інформацією Департаменту інформації та комунікацій
  з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

  Назад

  08 Жовтня 2015 12:58

  Президент України

  ВРУ

  КМУ

  Мінрегіон

  teplo

  data

  nazk

  economy

  academy