Анонси

  ЧОДА

  ЧОР

  ЧМР


  Назад

  Голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко разом з громадою вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

  Щороку 20 лютого відповідно до Указу Президента України відзначається День Героїв Небесної Сотні. Таке рішення було прийнято з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, які змінили хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

  В Чернігові біля меморіальної стели Героям Небесної Сотні на віче-реквієм зібралися представники влади та громадськості. Заупокійну літію провів архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій. Учасники заходу поклали квіти до стели та запалили лампадки.

  17 лютого 2021 року Верховна Рада України прийняла історичне рішення: визнала Революцію Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

  - Так це саме він і був. Момент, коли ми знали, що МИ — це Україна, одне ціле. І цей момент — наріжний камінь нової України, фундамент нашої національної свідомості. Вшановувати пам'ять Небесної Сотні ми повинні не стогонами, а стараннями, щосили займаючись збереженням і розвитком того величезного, що народилося тоді, нашого чудового МИ, — сказала на мітингу вшанування пам'яті Героїв голова облдержадміністрації Анна Коваленко.

  Обов’язок кожного українця сьогодні — не лише відстояти і зберегти незалежність та волю, а й продовжити розвиток держави як демократичного та повноправного учасника європейської спільноти.

  Під час віче-реквієму чернігівська поетеса Надія Галковська зачитала свій вірш "Три дні: 18, 19, 20", присвячений Героям Небесної Сотні.

  Три дні: 18, 19, 20

  Три дні палає календар
  Беруться полум'ям три дати
  Щоб спалахнути й нагадати,
  Який тоді кувався Дар!
  Вісімнадцять,
  Дев'ятнадцять,
  Двадцять!
  Карбують дні свою ходу,
  Аби ми знов могли відчути
  Отой вогняний місяць лютий,
  Коли гарячий вітер дув!
  Вісімнадцять,
  Дев'ятнадцять,
  Двадцять!
  Три дні - потрійний смолоскип
  В осерді зимної Європи
  На захист Гідності й Свободи
  Палав, як вікопомний кліп!
  Вісімнадцять,
  Дев'ятнадцять,
  Двадцять!
  І в небесах прозорі крила
  для нас майнули наостанок,
  І тихо виглянув світанок -
  Три смолоскипи догоріли...
  Вісімнадцять,
  Дев'ятнадцять,
  Двадцять!
  Небесна Сотня пам'ятаємо!
  І не забудемо повік...
  Слава Героям Майдану!
  Слава Україні!

  19.02.2021 Надія Галковська

   

  Назад

  Президент України

  ВРУ

  КМУ

  Мінрегіон

  data

  economy

  academy

  teplo

  teplo

  teplo