Анонси

  ЧОДА

  ЧОР

  ЧМР


  Назад

  Україна переходить на європейські габаритно-вагові норми

  Кабінет Міністрів України підтримав постанову щодо лібералізації перевезень великогабаритних і великовагових вантажів, яким зокрема впроваджують європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень.

     

  Проєкт постанови був підготовлений Міністерством інфраструктури, Державною службою України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) та Державним агентством автомобільних доріг України (Укравтодор) у координації з учасниками ринку вантажних перевезень.

   

   

  «Минулого року ми розпочали масштабну реформу системи габаритно-вагового контролю. Нам уже вдалося запустити близько 100 майданчиків WIM та посилити адміністративну відповідальність за перевантаження. Як наслідок, кількість порушень, у порівнянні з попередніми роками, знизилась у понад 30 разів.

  Наступний крок — перехід на європейські стандарти щодо габаритно-вагових обмежень. Тривалий час перешкодою для цього були технічні характеристики українських доріг. Переважна їх частина будувалась ще в радянські часи і не була розрахована на сучасні навантаження» — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

  Зокрема, в ухваленій постанові деталізовано та уточнено максимально допустимі навантаження на вісь в залежності від кількості осей та міжосьової відстані.

  Нагадаємо, з 1 жовтня 2021 року в Україні запроваджена фіксація адміністративних правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті в автоматичному режимі.

  Зокрема, ці зміни передбачають:

  ▪ запуск фіксації правопорушень у сфері безпеки на автомобільному транспорті за допомогою системи зважування в русі (WIM);

  ▪ встановлення паритетної відповідальності учасників ринку вантажоперевезень;

  ▪ посилення відповідальності за невиконання законних вимог інспекторів Укртрансбезпеки;

  ▪ впровадження відповідальності за відмову або ухилення від проходження габаритно-вагового контролю;

  ▪ посилення адміністративної відповідальності за перевезення пасажирів і вантажів без необхідних документів.

  Джерело: Міністерство інфраструктури України (МІУ)

  Назад

  Президент України

  ВРУ

  КМУ

  Мінрегіон

  data

  economy

  academy

  teplo

  teplo

  teplo