Анонси

  ЧОДА

  ЧОР

  ЧМР


  Назад

  Олександр Кубраков: презентовано оновлений звіт про потребу відновлення України

  Світовий банк презентував оновлений звіт «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні» (Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment — RDNA2), в якому досліджено завдану шкоду, збитки та потреби відновлення України, спричинені повномасштабним вторгненням росії.

  Відповідно до звіту, пряма шкода за підсумками першого року війни становить 135 мільярдів доларів, а завдані збитки — близько 290 мільярдів доларів.

   

  «Потреба у відновленні загалом становить 411 мільярдів доларів. У пріоритеті – відбудова критичної інфраструктури, житла та важливих соціальних і транспортних об’єктів. Тут ми потребуємо підтримки міжнародних партнерів, як фінансової, так і матеріально-технічної.

  Також вже ми формуємо цифрову екосистему, яка забезпечить повну прозорість та відкритість усіх процесів, пов’язаних з відбудовою. Зокрема, йдеться про створення Електронної системи управління відбудовою, яка дозволить міжнародним партнерам та громадськості відстежувати кожен етап реалізації проєктів відновлення.

  Дякую партнерам зі Світового Банку, Єврокомісії та ООН за ефективну співпрацю в ході підготовки цього звіту. Він дає можливість нашим партнерам чітко розуміти потреби України у відбудові і відповідно до цього планувати свою участь в ній», – розповів Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

  Найбільша пряма шкода була завдана в наступних сферах:

  ◾️ житло – 50,4 мільярдів доларів;

  ◾️ транспорт – 35,7 мільярдів доларів;

  ◾️ торгівля та промисловість – 10,9 мільярдів доларів;

  ◾️ енергетика та видобувна галузь – 10,6 мільярда доларів;

  ◾️ сільське господарство – 8,7 мільярда доларів.

  Найбільше коштів на відновлення потребують транспортна сфера (понад 22% загальної потреби відновлення), житлова (майже 17%) та енергетика (понад 11%).

  Дослідження шкоди та потреб відновлення наразі не включає дані з тимчасово окупованих територій. Після їх звільнення там буде додатково збиратися інформація.

  Звіт було створено у співпраці банку з Урядом України, зокрема Міністерством відновлення, Єврокомісією та Організацією Об’єднаних Націй (ООН).

  Ознайомитись з ним можна на офіційному сайті Світового банку за посиланням: https://cutt.ly/C4YKIe1

  Нагадаємо, згідно з попереднім звітом «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні», який охоплював період від початку повномасштабного вторгнення до червня 2022 року, пряма шкода становила 97 мільярдів доларів, а потреба у відновленні – 349 мільярдів доларів.

  За інформацією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України

  Назад

  Президент України

  ВРУ

  КМУ

  Мінрегіон

  data

  economy

  academy

  teplo

  teplo

  teplo